Zatím co dříve bylo trendem spíše věci hromadit, jako by si lidé vynahrazovali to období po různých válkách, kdy strádali, dnes se již trendy přiklání spíše k minimalismu. Spousta lidí tvrdí, že není nutné mít doma kupu věcí, aby nás to uspokojilo a právě naopak, hromadění věcí v nás vzbuzuje stres a pocit nikdy dokonale neuklizeného domova. Minimalismus se neváže na zbytečnosti, razí názor, že by se měl člověk obklopovat málem a jen tím, co doopravdy potřebuje.
Jak je to ale s oblečením? Kolik ho doopravdy potřebujeme?
To záleží na mnoha faktorech. Na internetu nenajdete jednotný návod, kolik kousků a jaké byste měli mít. Najdete popis šatníku, který by vám měl stačit o třiceti kouscích, ale také třeba o deseti kouscích. Což si většina z nás asi neumí vůbec představit. Na druhou stranu ale si taky asi málo z nás dovede představit šatník, kde máte třeba sto padesát kousků. Ve filmech, kde ženy mají obří, naklizené šatníky s minimálně padesátkou párů bot úhledně seřazených v policích to možná vypadá dobře, ale realita asi tak jednoduchá není.
Mějte tedy tolik oblečení, kolik sama uznáte za vhodné. Je to váš šatník, váš styl oblékání a neměli byste se řídit nějakými jednotnými návody. Každý potřebuje jiný počet oblečení. Pokud potřebujete do práce určitý dress code, je jasné, že budete mít více oblečení než třeba maminka, co je momentálně na mateřské dovolené. Jednou za čas ale skříně protřiďte a to, co jste na sebe již delší dobu nevzala, pošlete dál. Buď můžete zkusit prodat oblečení někde na internetu, nebo ho případně darovat na charitu. Vyhněte se ale zároveň zbytečnému hromadění oblečení, které kupujete třeba jen proto, že je momentálně ve slevě a podobně. Pokud vám budou některé kousky oblečení v šatníku chybět a budete je chtít dokoupit za výhodnou cenu, můžete využít About You slevu.