Výrobky

Čistíme vodu v bazénu


Tou nejhlavnější je pochopitelně čistota vody. V kalné a zapáchající se sice také koupat dá, ale většinou to není ono. A to nebudeme probírat možné choroby z takové vody. Sinice a bakterie jsou úhlavní nepřátelé, které však hravě zlikviduje jakákoli bazénová chemie.

Bazénový filtr

Ve vodě však nejsou jen tyto mikroskopické částice, ale i hrubší nečistoty, které si chemie nevšímají a žijí si svým životem. Na tyto větší potvůrky se tedy musí jinak. A to filtrováním.

Děje se tak ve filtru, který může být kartušový, nebo pískový. Ten první zcela vynecháme, neb se již skoro nepoužívá z různých příčin. Pískový filtr je však stále „in“, a proto se na něj podíváme blíže.

Jak z názvu plyne, pracuje na fyzikální bázi, kdy druh písku zadržuje nečistoty z bazénu. Samozřejmě, že to nemusí být jen písek, klidně to může být zeolit nebo speciální drcené sklo. Ale protože je písek nejrozšířenější, podíváme se přímo na něj.

bazén

Písek do filtrace není jen tak něco. Ne, aby vás napadlo ukrást písek dětem z pískoviště, nebo někde na stavbě. Tím byste si vůbec neposloužili. Raději jej kupte u renomovaných obchodníků. A pokud nevíte jaký, ptejte se. Každý výrobce filtračních jednotek v technické části nebo přímo v návodu k výrobku píše, jaký písek použít. Radím tento návod bedlivě uschovat a kupovat písek jen podle něj. A když už návod nemáte, http://tn.nova.cz/clanek/odporne-potraviny-prodavaly-loni-i-velke-retezce-nemate-je-doma.html tak je zde prodejce, který se vyzná a ví co a jak. Jen se nebojte otázek.

Pokud nevíte, jak přesně to funguje, nevadí. V rychlosti to prozradím. Speciální písek má ostré hrany, tedy přesněji jeho jemná zrníčka, a právě na nich se nečistoty zachycují. Ovšem i tyto hrany se časem obrousí a písek je třeba vyměnit. Mělo by se tak dít vždy jednou za dva nebo tři roky. Pak zase budete mít čistící schopnost zaručenu a vaše voda bude bez jediného smítka. Proto si filtr hlídejte a bude-li problém, objednejte si nový písek.

Podobné příspěvky