Sestavený betonový plot na hranici pozemku vypadá zajímavě, pokud se podaří zvolit vhodnou barvu dekoru a reliéf desek. K tomuto oplocení se také výborně hodí dřevo a v této kombinaci lze vytvářet nesčetné varianty o různých výškách dřevěných latí či betonových základových soklů. Budete-li sledovat montáž plotu na videu, bude vám možná připadat snadná, ale to pouze za předpokladu, že dodržíte přesný pracovní postup, a že k výstavbě budete mít patřičné vybavení. Bez mechanizace se do toho sami raději nepouštějte, ostatně, proč si raději zvolit betonový plot montáž Montáž MPC na klíč?
Výkopové práce vás zaskočí – jste si jisti, že zvládnete vykopat pětadvacet otvorů pro betonové sloupky do hloubky 80 cm? Co když v zemi narazíte na skálu, balvany, stavební sutiny a hutný jíl?
Jak budete zasouvat desky do drážek – jakmile budete mít zabetonované sloupky v zemi, a budou připravené na zasunutí desek mezi drážky, bude nutné velmi opatrně každou z desek zdvihnout do výšky oplocení, tedy obvykle od půl druhého metru až do dvou a půl metru. Desky však nejsou z pápěří, jsou odlité z armovaného betonu, a váží něco kolem 80 kg. Pokud byste desku upustili na zem, pravděpodobně se rozlomí. Tady to bez elektrického kladkostroje nebo bez autojeřábu nepůjde a zapůjčení tohoto nářadí či sjednání práce jeřábníka s autojeřábem – to jsou další investice navíc.
Kdo vám přiveze a složí materiál – objednávka materiálu na živý plot je velmi snadná, pouze propočítáte počet desek a sloupků a zaplatíte celkový obnos a pak už jen čekáte, až vám vše přivezou nákladním automobilem. Jenže na jeho korbě se v tu ránu objeví dvacet plně naložených palet a každá z nich bude vážit půl druhé tuny. A čím budete odvážet palety na staveniště? Budete muset mít k dispozici vysokozdvižný vozík nebo traktor s nakladačem, takže opět další peníze z vašeho rozpočtu.